Hakkımızda

Saki Yenilli Deney Hayvanları Laboratuvarı araştırmacılara çalışmalarında sağlıklı deney hayvanı üretmek amacıyla Saki Yenilli tarafından kurulmuştur. Bu süreçte birçok araştırmacıya farklı türlerde deney hayvanı temin ederek çalışmalarına katkı sağlanmıştır.

Saki Yenilli Deney Hayvanları Laboratuvarı araştırmacıların çalışmalarına hizmet sunmak ve kendi çalışmalarını da yürütebilmek adına ‘Deney Hayvanları Merkezi Etik Kurula’ bağlı yerel etik kurul oluşturmak için izin almıştır. Bu kapsamda oluşturulan ‘Saki Yenilli Deney Hayvanları Yerel Etik Kurulu’ sayesinde araştırmacılara Arge Laboratuvarında yerel etik kurul iznine bağlı olarak çalışma imkânı sunmakta ve Deney Hayvanı Kullanım Sertifika programları düzenlemektedir.

2020 yılında yeni bir oluşum içerisine giren laboratuvarımız yenilenme sürecine girmiş olup ‘SYLAB’ markası altında geliştirilen Arge Laboratuvarı ve üretim laboratuvarı ile araştırmacılara daha iyi hizmet sunmaya başlamıştır.

Bu süreçte SOPF (Spesific Opportunist Pathogen Free ) ve konvansiyel üretim laboratuvarları yenilenmiş olup inbred, outbred ve immundefficient hayvan modelleri araştırmacıların hizmetine sunulmuştur.

Uzman personeli ile araştırmacılara cerrahi hayvan modelleri, kanser modelleri başta olmak üzere toksikolojik çalışmalar tüm hayvan modellemeleri konusunda araştırmacılara destek olmaktadır.

İletişim

Saki Yenilli Deney Hayvanları Üretim ve Uygulama Laboratuvarı Tic. Ltd. Şti.
deneyhayvani@hotmail.com
Saki YENİLLİ
0532 799 72 80